Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відстежено повідомлення "Предприниматели Ивановского района после рейда ГФС резко снизили уплату акцизного налога"

18.07.2017

http://trassae95.com/all/news/2017/07/18/predprinimateli-ivanovskogo-rajona-posle-rejda-gfs-rezko-snizili-uplatu-akciznogo-naloga-40170.html

 

Предприниматели Ивановского района после рейда ГФС резко снизили уплату акцизного налога

 18 июля 2017 | 13:14 |

Предприниматели Ивановского района после рейда сотрудников регионального управления Фискальной службы резко снизили уплату акцизного налога, сообщает собственный корреспондент информагентства "Трасса Е-95".

Председатель Ивановской районной администрации Виктор Лобач уведомил о негативной тенденции главу области Максима Степанова. "Не говорю, что представители регионального управления Фискальной службы проехались по торговым точкам Ивановского района, собрали дань и научили предпринимателей, как не нужно платить акцизный налог. Но тенденция неутешительная", - заявил глава РГА.

Он добавил, что еще недавно образцовый магазин в Ивановке, который власти ставили в пример всему району, после визита фискалов из Одессы снизил уплату акцизного налога на 300%.

 

Щодо публікації "Предприниматели Ивановского района после рейда ГФС резко снизили уплату акцизного налога":

заява Головного управління ДФС в Одеській області


На факти, поширені від імені керівника Іванівської районної державної адміністрації Віктора Лобача на сайті Інформаційного агентства «Трасса Е-95» в публікаціях «Глава Ивановской РГА обвинил местных чиновников в саботаже уплаты акцизного налога» та «Предприниматели Ивановского района после рейда ГФС резко снизили уплату акцизного налога», Головне управління ДФС в Одеській області повідомляє.

Автори публікацій, не володіючи чинним податковим законодавством, не дослідивши ситуацію, що склалася, інформують про різке зниження надходжень до місцевого бюджету.

Слід зазначити, що за перше півріччя 2016 року Іванівський район отримав 708 тис.грн. акцизного податку. З них, 545 тис.грн. було отримано у вигляді акцизного податку від реалізації нафтопродуктів та 163 тис.грн. від реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Але, з 1 січня 2017 року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну реалізацію нафтопродуктів, звільнені від сплати акцизного податку у відповідності до Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році”.

Цей податок з 1 січня повинні сплачувати підприємства, які виробляють нафтопродукти. Такі підприємства на території Іванівського району, як і в цілому по Одеській області, відсутні.

Стосовно ж надходжень акцизного податку з роздрібної реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, то Іванівський район за результатами січня-червня 2017 року демонструє ріст надходжень майже у два рази.

За цей період до місцевих бюджетів Іванівського району надійшло 299,7 тис.грн. акцизного податку з роздрібної реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що на 136,5 тис.грн. або на 84 % більше, аніж у 2016 році.

Стосовно «рейдів» фіскальної служби, інформація також не відповідає дійсності.

Протягом першого півріччя 2017 року фахівці Головного управління ДФС в Одеській області здійснили лише один виїзд до Іванівського району з метою проведення фактичних перевірок, під час якого перевірено двох суб’єктів господарювання, які реалізують алкогольні та тютюнові вироби.

Перевірки ґрунтувалися на даних аналітичної роботи, що дало змогу збільшити сплату акцизного податку підприємцями: у першому випадку майже в два рази – з 5602 грн. у 2016 році до 10641 грн. у 2017 році, у другому випадку в 10 разів - з 335грн. у 2016 році до 3621 грн. у 2017 році.

Також цими суб’єктами сплачені донараховані штрафні санкції у розмірі 5200 грн. та 5010 грн.

Головне управління ДФС в Одеській області вважає дані публікації однобокими та упередженими та наголошує на відкритості до діалогу і взаємодії з місцевою владою в питаннях наповнення бюджетів всіх рівнів.