Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Відстежено повідомлення "Одесской налоговой мораторий на проверки не писан"

03.02.2016

Храбро http://hrabro.com/92309

Одесской налоговой мораторий на проверки не писан

Несмотря на Закон 71-2014, однозначно запретивший проверки практически всех субъектов предпринимательской деятельности, областная налоговая рьяно трясет предпринимателей. Чтобы не заморачиваться оформлением плановой проверки, все наезды оформляются как фактическая проверка.

Для соблюдения формальностей, проверку оформляют жалобой на трудоустройство, а затем уже пытаются проверить все подряд. Вообще забыв о существовании закона, фактическую проверку пытаются проводить за период три года, что не отличает ее от плановой. Безусловно, действия налоговой незаконны.

 

Щодо публікації

«Одесской налоговой мораторий на проверки не писан»:

заява Головного управління ДФС в Одеській області 

 

Головне управління ДФС в Одеській області, проаналізувавши інформацію, поширену Інтернет-виданням «Храбро» в публікації «Одесской налоговой мораторий на проверки не писан», повідомляє наступне.

До податкової листом Приморського відділу поліції у м. Одесі від 18.12.2015 року було надіслано заяву громадянина «А» щодо порушення порядку проведення готівкових розрахунків та неналежного оформлення працівників одного з готелів м. Одеси, де здійснює свою господарську  діяльність фізична особа-підприємець.

На підставі вимог підпункту 80.2.7 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України Головним управлінням ДФС в Одеській області була проведена фактична перевірка готелю, де здійснює свою господарську діяльність фізична особа-підприємець.

Порядок проведення фактичних перевірок визначено статтею 80 Податкового кодексу України.

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи), зокрема, у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації у відповідності до вимог підпункту 80.2.7 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України.

В ході проведення перевірки було встановлено використання праці неоформленого найманого працівника. Згідно отриманих пояснень, громадянка працювала у фізичної особи-підприємця на посаді адміністратора готелю без офіційного оформлення.

Що стосується мораторію на податкові перевірки, то Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Однак, ці обмеження не поширюються на перевірки дотримання норм законодавства з питань повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість. Це встановлено абз. 2 п. 3 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

 

Прес-служба Головного управління

ДФС в Одеській області