Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Відстежено повідомлення "Одесская налоговая издевается над инвалидами"

03.02.2016

Храбро 03.02.2016

http://hrabro.com/92350

Одесская налоговая издевается над инвалидами

Налоговая, понятно, берет взятки. Однако раньше, в ГНА было хотя бы понимание того, что с кого-то брать нельзя. Например, не трогали общественные организации, в том числе инвалидов.

Сейчас же ДФС подводит инвалидов под проверки, запрещая им переходить на упрощенную систему налогообложения. Свои действия, налоговая обосновывает тем, что статья о неприбыльных организациях находится в разделе о налоге на прибыль Налогового кодекса, поэтому на единый налог могут перейти только общественные организации, которые платят налог на прибыль. Абсурдность такого толкования очевидна каждому. На самом деле, даже республиканская ДФС своими письмами подтвердила инвалидам право перейти на упрощенную систему. Но одесской налоговой это все безразлично.

Идея запрета, конечно, в том, что при ведении полной бухгалтерии, инвалиды заведомо совершают ошибки и попадают под штрафы.

 

Щодо публікації «Одесская налоговая издевается над инвалидами»:

заява Головного управління ДФС в Одеській області 

 

Головне управління ДФС в Одеській області проаналізувавши інформацію, поширену Інтернет-виданням «Храбро» в публікації «Одесская налоговая издевается над инвалидами», повідомляє.

Громадські організації інвалідів, що відповідають вимогам статті 133 Податкового кодексу України, отримують статус неприбуткових організацій і включаються до Реєстру неприбуткових установ і організацій, порядок ведення якого визначається Кабінетом Міністрів України.

Такі неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток у порядку й на умовах, встановлених пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України й тільки після внесення їх до Реєстру неприбуткових установ і організацій.

Що стосується переходу неприбуткових організацій на спрощену систему оподаткування, то, за умови дотримання правових норм статті 291 Податкового кодексу України, будь-які юридичні й фізичні особи-підприємці можуть самостійно перейти на спрощену систему оподаткування (бути платником єдиного податку).

     Згідно пункту 2.291 статті 291 Податкового кодексу України, спрощена система оподатковування (єдиний податок) є, по суті, заміною сплати окремих податків і зборів, зокрема й податку на прибуток.

     Виходячи з того, що громадські об'єднання, включаючи організації інвалідів, не є платникам податку на прибуток тільки після включення їх до Реєстру неприбуткових установ і організацій, то для переходу неприбуткової організації на спрощену систему оподатковування, організації, що мають статус неприбуткових, повинні бути спочатку виключені з вищевказаного Реєстру.

     Порядок виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових організацій за власним рішенням визначений п.1 та п.2 розділу  IV «Положення про Реєстр неприбуткових установ  і  організацій», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 № 37, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.02.2013 за №267/22799.

Так, у разі виключення установи або організації з Реєстру така установа або організація повертає оригінал рішення про внесення її до Реєстру до територіального органу ДПС нижчого рівня.

Виключення установи або організації з Реєстру відбувається шляхом скасування наданої їй ознаки неприбуткової установи або організації.

     Тільки після цього така організація може зареєструватися в Реєстрі платників єдиного податку (стаття 299 Податкового кодексу України), оскільки діючими нормами податкового законодавства не передбачена можливість одночасного перебування неприбуткових організацій у Реєстрі неприбуткових організацій і Реєстрі платників єдиного податку.

Вважаємо, що обвинувачення органів ДФС в Одеській області в знущанні над інвалідами і якою-небудь забороною переходу на спрощену систему оподатковування, щонайменше, безпідставними.

 

Прес-служба Головного управління

ДФС в Одеській області