Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Представники фіскальної служби Одещини взяли участь у засіданні «круглого столу» з головами об’єднаних територіальних громад

22.09.2017

Засідання відбулося за ініціативи Одеської обласної державної адміністрації.

Під час заходу учасники обговорили проблемні питання діяльності об’єднаних територіальних громад, а також механізми взаємодії між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади обласного рівня в умовах реформ.

Фахівці Головного управління ДФС в Одеській області проінформували з питань щодо особливостей підготовки рішень з питань встановлення місцевих податків і зборів, зокрема плати за землю та нерухомого майна.

«Плата за землю – один із вагомих внесків до місцевих бюджетів, у деяких районах цей податок складає близько 20% надходжень», – зауважила начальник відділу адміністрування місцевих податків і зборів управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС в Одеській області Анжеліка Юрист.

Вона нагадала, що органи місцевого самоврядування з 01.01.2015 року є розпорядниками земель та приймають рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів, а саме податку на майно в частині плати за землю.

У зазначених рішеннях органи місцевого самоврядування визначають ставки та пільги по земельному податку, залежно від категорії та якості земель, категорії власників земельних ділянок та землекористувачів.

Автономія у цьому питанні дозволяє територіальній громаді гнучко реагувати на зовнішні чинники і залишатися конкурентоспроможною, але для результативної діяльності необхідно провести повну інвентаризацію земель. 

Головний державний ревізор-інспектор відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Одеській області Олена Литвиненко висвітлила особливості застосування норм Податкового кодексу при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування по  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

«По-перше, треба пам’ятати, що оподаткування фізичної особи здійснюється за попередній рік, а ставка на 2017 рік має становити не більше 1,5%, – наголосила Олена Литвиненко, –  по-друге, з 1 січня 2016 року органи місцевого самоврядування не можуть збільшувати неоподатковану площу, по-третє, не можна встановлювати пільги для окремих фізичних чи юридичних осіб».

За результатами зустрічі, учасники домовились співпрацювати й надалі, зокрема в питаннях залучення до оподаткування об’єктів нерухомого майна.

 

Головне управління ДФС в Одеській області