Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Одеська митниця ДФС поповнила скарбниці трьох музейних установ

25.11.2019

22 експонати передано одеськими митниками до Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Музею книги і друкарства України та Кіровоградського обласного художнього музею.

Це, зокрема, православне розп’яття Христа, датоване початком ХІХ століття, старообрядницька ікона «Усіх скорботних радість», яка відноситься до ІІ половини ХІХ століття, та 20 античних предметів.

Всі старожитності були вилучені одеськими митниками при спробах їх незаконного переміщення через митний кордон та передані до музейних установ після культурознавчої експертизи і відповідних рішень суду та Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави.

Серед порушників митного законодавства, які незаконно переміщували історико-культурні цінності, є як наші співвітчизники, так і громадяни Росії та Молдови.

Левову частку переданих експонатів складають предмети античності. Це бронзові кільця типу обручки, що відносяться до І-ІІ ст. н.е., монети VІ-ІV ст. до н.е., фібули та світильники, які так і не поповнили колекції шанувальників старовини в Італії та США.

За оцінкою експертів культурну, історичну та археологічну цінність мають так звані премонети – перші еквіваленти грошей. Виявлені монета-стрілка, гібридна монета стріло-риба та литі монети-дельфіни були в обігу на території Скіфської держави та в грецьких поселеннях на острові Березань і в Ольвії. Є також давньогрецькі монети часів Олександра Македонського.

Серед предметів античності -  бронзові фібули пізньоримського часу, які відносяться до черняховської культури ІІ – V ст. н.е., та керамічні світильники: римський, який  відноситься до так званого «імперського типу», датований ІІ – ІІІ ст. н. е., та давньогрецький, виготовлений у ІV – ІІІ ст. до н.е.

Одеська митниця ДФС нагадує про необхідність при переміщенні предметів, які можуть бути культурними та історичними цінностями, завчасно отримувати консультації та, за потреби, відповідні дозволи територіальної Служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон, яка знаходиться в Одесі за адресою: вул. Ланжеронівська, 2.

Також повідомляємо, що Законом України від 11.01.2006 № 3304-ІV «Про ратифікацію Угоди про вивезення та ввезення культурних цінностей» визначено, що культурні цінності - це цінності релігійного або світського характеру чи їхні колекції, які розглядаються кожною з держав Сторін, як такі, що мають значення для історії, культури, мистецтва, науки та підпадають під дію законодавства держав Сторін про вивезення та ввезення культурних цінностей.

Єдиною підставою для законного переміщення культурних цінностей через митні й державні кордони держав Сторін є дозвіл: спеціальний документ, форма якого затверджена у встановленому законодавством держави відповідної Сторони порядку й офіційно доведена до відома інших Сторін.

Порядок видачі дозволів регулюється законодавством держави вивезення. Вивезення й тимчасове вивезення культурних цінностей без пред’явлення дозволів під час перетину митних кордонів забороняється.