Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

З 22 серпня вступають в силу нові санкції за порушення митного законодавства при ввезенні транспортних засобів особистого користування в режимах «транзит» і «тимчасове ввезення»

08.08.2019

Штрафні санкції встановлені Законом України від 08.11.2018 № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».

Вони повинні були вступити в дію ще 24 травня поточного року, але були відтерміновані на 90 днів.

Цими трьома місяцями було подовжено термін, протягом якого власники автомобілів на іноземній реєстрації мали можливість прийняти остаточне рішення: або вивезти автомобіль за межі України, або здійснити його митне оформлення.

Статистичні дані свідчать про те, що кількість бажаючих владнати ситуацію у законний спосіб виявилася мізерною: якщо протягом пільгового періоду в Одеській митниці було оформлено понад 8 тисяч автомобілів на іноземній реєстрації, то за весь перехідний період власниками таких транспортних засобів стало всього понад 300 осіб.

Разом з тим, з 22 серпня 2019 року посилюється відповідальність за користування автомобілями, які знаходяться на території України з порушенням терміну митних режимів «тимчасове ввезення» та «транзит».

Перш за все, суттєво збільшилися штрафи. Наприклад, за перевищення терміну перебування на митній території України таких автомобілів до 30 діб необхідно буде сплатити штраф у розмірі 85 тис грн.

У разі втрати транспортного засобу чи його розукомплектування, а також прострочення визначеного законодавством терміну на понад 30 діб, буде застосовано штрафну санкцію у розмірі 170 тис грн або конфісковано автомобіль.

Раніше адміністративна відповідальність за розукомплектування таких автомобілів законодавчо закріплена не була.

Новацією є також накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це 34 тис грн) за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження третій особі або за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні.

Ефективним для виявлення автомобілів, які порушили встановлені законодавством обмеження, а також їх власників стане обмін інформацією між митницею та підрозділами Нацполіції.

Починаючи з 22 серпня, представники двох державних органів будуть на постійній основі обмінюватися інформацією щодо ввезених в Україну автомобілів у режимі тимчасового ввезення та транзиту і осіб, які їх ввезли чи помістили у режим «транзит», а також стосовно тих автомобілів, що вже прострочили термін перебування в Україні.

При цьому, фіксувати правопорушення будуть обидва відомства: митники, керуючись нормами Митного кодексу, а поліцейські - ч.8 та ч.9 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Статтею 121 КУпАП передбачено накладення штрафу на водія у розмірі 8 500 гр. У разі повторного протягом року такого порушення штраф збільшиться вдвічі. Більш того, водій може бути позбавлений на 1 рік права керування транспортними засобами взагалі. Передбачено також оплатне вилучення автомобіля.

Не звільняє від відповідальності і сплачений штраф за порушення митних правил, передбачений статтями 470 та 481 МКУ. Якщо станом на 22 серпня 2019 року такий автомобіль не вивезено з України або не здійснено його митне оформлення, митники складатимуть новий протокол про порушення митних правил, з урахуванням конкретно простроченого терміну.

У зоні діяльності Одеської митниці ДФС функціонує 14 місць митного оформлення автомобілів особистого користування, де до 22 серпня поточного року  власники автомобілів на іноземній реєстрації можуть здійснити їх митне оформлення та уникнути дошкульних штрафів та  неприємних сюрпризів.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Відповідальність за порушення митного законодавства при ввезенні транспортних засобів особистого користування в режимах «транзит» і «тимчасове ввезення»

- у митному режимі транзит:

Термін порушення

Митний режим транзит

(Стаття 470 МК)

до однієї доби

попередження або 170 грн

від 2 до 10 діб

3 400 грн

від 11 до 20 діб

8 500 грн

від 21 до 30 діб

85 000 грн

понад 30 діб, втрата ТЗ, у тому числі розукомплектування

170  тис грн/ конфіскація

- у режимі тимчасового ввезення:

Термін порушення

Митний режим тимчасового ввезення,

(Ст. 481 МКУ)

до 3 діб

попередження або 850 грн

від 4 до 10 діб

5 100 грн

від 11 до 20 діб

17 000грн

від 21 до 30 діб

85 000 грн

понад 30 діб, втрата ТЗ, у тому числі розукомплектування

170 тис грн/ конфіскація

 

 

Додаткові матеріали