Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відбулася зустріч керівництва Одеської митниці ДФС з представниками експедиторської та брокерської бізнес-спільноти

11.07.2019

Одним із пріоритетів діяльності Одеської митниці ДФС є системна комунікація з представниками бізнес-спільноти.

Це забезпечує ефективний зворотний зв'язок та слугує дієвим моніторингом поточного стану всіх процесів, пов’язаних зі здійсненням митних формальностей.

«У І півріччі 2019 року Одеської митницею ДФС забезпечено перерахування до держбюджету на 4,4 млрд грн більше ніж за аналогічний період минулого року. Це не тільки результат заходів, вжитих з боку митниці, а й внесок суб'єктів ЗЕД, які здійснюють митне оформлення вантажів на Одещині. Загалом сума митних платежів, перерахованих протягом січня-червня, становить 17,3 млрд грн», - розповів в.о. начальника Одеської митниці ДФС Володимир Передерій, відкриваючи робочу зустріч з представниками експедиторської та брокерської бізнес-спільноти.

За його словами, користь від запровадженого у митниці формату щомісячних зустрічей з суб’єктами ЗЕД за різними напрямами їх діяльності очевидна. Така комунікація дозволяє об’єктивно аналізувати основні показники роботи через оцінку безпосередніх користувачів митних сервісів.

«В рамках реалізації операції «Бастіон» створено аналітичну групу, до складу якої входять досвідчені посадові особи управління протидії митним правопорушення та міжнародної взаємодії та відділів митного оформлення. Таке поєднання аналітиків та практиків сприяє визначенню форм митного контролю на якісно новому рівні», - додав в.о. заступника начальника митниці - начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Одеської митниці ДФС Анатолій Меркотун.

Аргументуючи свою думку, він також повідомив, що перший місяць проведення «Бастіону» демонструє позитивну динаміку. Так, у порівнянні до попереднього місяця кількість протоколів про порушення митних правил збільшилася на 68, повідомлень про кримінальні провадження - на 6, а загальна вартість вилучених предметів у справах про порушення митних правил – майже на 6 млн грн.

«У зоні особливої уваги знаходиться так званий «зелений кордон». Постійно ведеться аналітична робота по визначенню митної репутацію субєктів ЗЕД, результати якої відіграють суттєву роль при призначенні форм митного контролю»,- зауважив Анатолій Меркотун.

Під час зустрічі представники брокерських та експедиторських компаній спростували безпідставні звинувачення у начебто тиску Одеської митниці ДФС на «білий бізнес», про які йшлося на прес-конференції, організованій ТОВ «Маркотрейдінг».

У свою чергу, керівництво митниці повідомило, що тільки за період 2018-ого та 6 місяців 2019 року митницею складено 43 протоколи про порушення митних правил (ПМП) відносно компаній, яким надавала ТОВ «Маркотрейдінг» митно-брокерські та експедиторські послуги.

Зокрема, у 2018 році було складено 32 протоколи про ПМП, вартість предметів правопорушення перевищила 14,6 млн грн. У поточному році недобори митних платежів по 11-ти протоколам про ПМП складають понад півмільйона, а сума накладених штрафів дорівнює майже 1,6 млн грн.

Зустріч традиційно завершилася обговоренням блоку питань по удосконаленню митних формальностей у морських пунктах пропуску. Більшість з них потребують внесення змін до законодавства, а також створення Державною фіскальною службою нових програмних продуктів.

Зокрема, йшлося розробку про програмно-інформаційного комплексу «Інспектор морського пункту пропуску «Червоний контейнер». Це відповідає сучасному курсу на діджиталізацію, анонсованому Всесвітньою митною організацією та сприятиме суттєвій оптимізації проведення процедур митного контролю та оформлення.

За словами співголови Митного комітету ЕВА Олександара Лазарєва, у цьому напряму під керівництвом ДФС проведена велика робота, до якої долучилися як представники бізнес-спільноти одеського регіону, так і одеські митники.

Результатом зустрічі стало рішення щодо проведення розширеної наради за участі контролюючих служб, які здійснюють заходи офіційного контролю на кордоні, з метою обговорення деяких аспектів роботи «єдиного вікна».