Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Глеб Мілютін: на Одещині автовласники сплатили понад 8 млн грн транспортного податку

11.07.2019 -

За січень – червень 2019 року до місцевих бюджетів Одеської області сплачено 8,2 млн грн транспортного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сума сплаченого податку зросла на 169,5 тис гривень. Як зазначив начальник Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін, транспортний податок – третій і останній складник майнового оподаткування в Україні. Кошти, отримані від цього податку надходять до місцевих бюджетів і їх витрачають на потреби громади, зокрема на дороги.  

Із загальної суми майже 4,8 млн грн надійшло від автовласників - фізичних осіб,  в свою чергу юридичні особи сплатили понад 3,4 млн гривень.

Нагадаємо, транспортний податок сплачують власники легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка транспортного податку встановлюється  з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п.267.2 ст. 267 ПКУ.

Сплачується транспортний податок за місцем реєстрації автомобіля:

  • фізичними особами - протягом  60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення;

  • юридичними особами – авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Звертаємо увагу платників! Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2019 році розміщено на сайті  Міністерства економічного розвитку та торгівлі України http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA, де за допомогою онлайн-інструменту автовласники можуть самостійно розрахувати середньоринкову вартість транспортних засобів.