Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Особливості адміністрування Рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у 2019 році

19.02.2019

Головне управління ДФС в Одеській області нагадує, що 01.01.2019 набули чинності норми Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628 -VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628), а також Бюджетного кодексу України (далі Бюджетний кодекс) в редакції Закону України від 22 листопада 2018 року № 2621-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», щодо особливостей адміністрування у 2019 році рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата).

Зокрема, набрали чинності зміни до Кодексу стосовно адміністрування Рентної плати:

перелік об’єктів, які не належать до об’єкта оподаткування Рентною платою, доповнено урановмісними корисними копалинами, які на підставі отриманих після 1 січня 2018 року спеціальних дозволів видобуті на стадії геологічного вивчення (п.п. 252.4.9 п. 252.4 ст. 252 Кодексу);

пункт 250.20 ст.252 Кодексу доповнено коефіцієнтом, що діє виключно у 2019 році, яким ставка Рентної плати для видобування залізної руди підвищена в 1,1 раза (примітка 1 до таблиці ставок Рентної плати п. 252.20 ст. 252 Кодексу);

зросли ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Зокрема, це стосується видобутку нафти та газового конденсату, що видобуваються з покладів (п. 252.20 ст. 252 Кодексу), які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м, - підвищення ставки з 29 % до 31 %, з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м, - з 14 % до 16 %.

При цьому рентну плату за видобуток конденсату зменшено: для покладів на глибині до 5000 м - із 45 % до 31 % вартості обсягів видобутої нафти та газового конденсату (фактична ціна – середня ціна одного бареля нафти «Urals», перерахована у гривні за тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, а з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м, - з 21 % до 16 %.

Доходи загального фонду Державного бюджету України від Рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводнів (п.5 частини 2 ст. 29 Бюджетного кодексу), зменшено до 70 відсотків части такої Рентної плати (код бюджетної класифікації 13030100).

Доходи загального фонду бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів від Рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводнів (п.4 частини 1 ст. 66 Бюджетного кодексу), збережено у попередньому розмірі – 25 відсотків частки такої Рентної плати.

Разом з тим Бюджетним кодексом встановлено зарахування 5% відсотків частки Рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводнів) до доходів загального фонду бюджетів:

міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад (п. 4 3 частини 1 ст. 64 Бюджетного кодексу);

міст районного значення, сільських, селищних бюджетів (п. 3 2 частини 1 ст. 69 Бюджетного кодексу).

Забезпечення ефективного контролю доходів місцевих бюджетів від Рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводнів, може бути забезпечене складанням платниками такої Рентної плати окремих додатків до податкової декларації з Рентної плати, в яких податкові зобов'язання в межах спеціального дозволу самостійно "розподілені" платниками між бюджетами адміністративно-територіальних одиниць, які повністю або частково розташовані в межах території полігону, обмеженого координатами, зазначеними у такому дозволі.

Починаючи з податкових зобов'язань Рентної плати за IV квартал 2018 року, ідентифікуючою ознакою кожного окремого додатка до декларації є зазначений у рядку 5.1 "код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки надр за КОАТУУ" розділу 5 "Ділянка надр, з якої видобуто корисну копалину" додатка 1 до декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 N 719, код одиниці адміністративно-територіального устрою.

Головне управління ДФС в Одеській області