Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Реєстрація податкових векселів авальованих банком виданих на ввезення та реалізацію реактивного палива

14.02.2019

Головне управління ДФС в Одеській області нагадує, що 01.01.2019 набрали чинності норми Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628  - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628).

Зокрема, запроваджено особливості оподаткування бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів (далі – реактивне паливо), якими передбачено, що при ввезенні на митну територію України або реалізацію вироблених на митній території України реактивного палива імпортер або виробник видає податковий вексель авальований банком та подає його на реєстрацію векселедержателю – контролюючому органу за місцем реєстрації.

Реєстрація податкових векселів здійснюється в електронному журналі обліку погашення податкових векселів, авальованих банком (далі - Журнал) в ІС «Податковий блок» меню «Реєстрація ПП» в режимі «Ведення окремих реєстрів» підрежимі «Векселі».

Звертаємо вашу увагу, що у зв’язку з доопрацюванням режиму «Ведення окремих реєстрів», для реєстрації податкових векселів авальованих банком виданих на ввезення та реалізацію реактивного палива потрібно врахувати, що:

1) до інтерфейсу підтверджуючі документи необхідно підшивати сканкопії всіх документів (розрахунок суми акцизного податку, вексель з відміткою про взяття на облік, листи, копії первинних документів, що підтверджують реалізацію пального, і т.п.)

2) сума погашення податкового векселя зазначається однією сумою по наданим векселедавцем первинним документам, відповідно до яких здійснено реалізацію пального суб’єктам господарювання визначених п.п. 2-4 п.п. 229.8.10  п.229.8  ст.229 Податкового кодексу або реалізовано суб’єктом господарювання, який здійснює авіапаливозабезпечення.

Крім цього, при погашенні податкових векселів авальованих банком виданих до отримання спирту етилового на виробництво алкогольних напоїв, якщо суб’єкт господарювання отримує спирту більше ніж однією партією і оформлює більше ніж один Акт про фактичне отримання спирту (далі - Акт)  та Розрахунок суми зменшення податків (далі - Розрахунок), дані по зазначеним документам заносить однією сумою до відповідних граф із зазначенням дати останнього документу, а копії всіх таких Актів та Розрахунків підшиваються до інтерфейсу підтверджуючі документи.

Також, у разі взяття на облік векселя виданого суб’єктами господарювання на продукцію, щодо якої встановлено постановами Кабінету Міністрів України квоти (дані зазначаються в колонці з аналогічною назвою), інспектор, відповідальний за ведення журналу податкових векселів авальованих банком, обов’язково в колонці «Залишок неотриманої підакцизної продукції по преференції» в інтерфейсі «визначення залишку квоти» зазначає обсяг продукції на який видано вексель.

Нагадуємо:

Перелік суб’єктів, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з діючим сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданого уповноваженим органом з питань цивільної авіації, розміщено на офіційному веб-сайті Державної авіаційної служби України за адресою: https://avia.gov.ua/npdrd/slug-3/.

Перелік суб’єктів літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2010 року №405 «Про затвердження переліку суб’єктів літакобудування, щодо яких запроваджуються тимчасові заходи державної підтримки».

 

Головне управління ДФС в Одеській області