Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

З початку 2019 року не оподатковуються ПДФО всі стипендії

12.02.2019

Головне управління ДФС в Одеській області повідомляє, що з 01 січня 2019 року не включаються до оподатковуваного доходу фізичних осіб будь-які стипендії. Такі зміни були внесені до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – Кодекс) Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Відповідно до п.п.165.1.26 п.165.1 ст.165 Кодексу сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, не підлягає оподаткуванню, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 Кодексу. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п.п.167.1 ст.167 Кодексу.

Тобто, у 2019 році гранична межа становитиме 2 690 гривень (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень). Якщо розмір стипендії є більшим ніж 2 690 гривень, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором — 1,5 %.

Таким чином, з 01.01.2019 року усім навчальним закладам (не лише бюджетним), які виплачують стипендії, необхідно врахувати зазначені зміни.

 

Головне управління ДФС в Одеській області