Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

В Одесі відкрито новий сервіс для комфортного оформлення автомобілів – «АвтоХАБ»

08.09.2017

Сьогодні, 8 вересня, в Одесі Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, в.о. Голови ДФС Мирослав Продан, начальник Одеської митниці ДФС Олександр Власов та  Голова Одеської ОДА Максим Степанов відкрили «АвтоХАБ»  –  новий сервіс для комфортного оформлення придбаних за кордоном транспортних засобів.

Пілотний проект під умовною назвою «АвтоХАБ» запроваджено на базі Одеської митниці ДФС на території Одеського морського порту. Він забезпечить громадянам зручне та оперативне оформлення ввезення в Україну вживаних транспортних засобів особистого користування.

Проект «АвтоХАБ», мінімізуючи людський чинник і корупційні ризики, дозволить власнику придбаного за кордоном транспортного засобу за короткий період часу виїхати з території порту на розмитненому автомобілі з номерами державної реєстрації будь-якого регіону України.

Досвід проекту «АвтоХАБ», реалізація якого не потребує внесення змін до діючого законодавства, в перспективі може бути  розповсюджено на всю країну.

У рамках проекту в межах пункту пропуску «Одеський морський торговельний порт» на території ТОВ «Євротермінал» організована спільна робота державних та недержавних органів і установ, а саме:

1. Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

2. Підрозділу Одеської митниці ДФС, який здійснює митне оформлення транспортних засобів.

3. Філії сервісного центру МВС України, забезпеченої естакадою, боксом та ямою для проведення оглядів транспортних засобів.

4. Органу сертифікації транспортних засобів (у тому числі, для визначення відповідності автомобіля екологічним стандартам на рівні не нижче ЄВРО 5).

5. Експертної організації з товарознавчого дослідження для визначення ринкової вартості автомобілів, що ввозиться на митну територію України.

6. Філії Банку «Укргазбанк».

7. Страхової компанії для оформлення полісів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та наданні інших страхових послуг.

Водночас у безпосередній близькості створено станцію технічного обслуговування для приведення транспортних засобів до належного технічного стану та переобладнання їх у відповідності до національних технічних стандартів.

Таким чином, створено передумови для здійснення оперативного та безпроблемного сервісу з оформлення транспортних засобів особистого користування від моменту їх ввезення на митну територію України до взяття цих транспортних засобів на облік у сервісному центрі МВС.

Планується, що оперативний та зручний сервіс «АвтоХАБ» допомагатиме щоденно 50 – 100 громадянам стати остаточними та законними власниками транспортних засобів.

Графік роботи «АвтоХАБу»: з 0900 до 2100 щоденно (включаючи вихідні та святкові дні).

Довідкова інформація:

За 8 місяців 2017 року Одеською митницею ДФС оформлено майже 4 тис. 400 автомобілів. Тоді, як за аналогічний період минулого року - тільки 833. Перевищення – 524 відсотки.

З них з 01.01.2017 до 15.05.2017 було оформлено 1754 транспортні засоби, а з 15.05.2017 по 31.08.2017 – 2614 транспортних засобів.

 

 Прес-служба Державної фіскальної служби України