Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Олександр Власов: «Сьогодні до Кабміну направлено проект постанови про експеримент по спрощенню фітосанітарного контролю»

11.08.2017

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження спрощеного фітосанітарного контролю у зоні діяльності Одеської митниці ДФС» є результатом співпраці Одеської облдержадміністрації, Одеської митниці ДФС, Головного управління Держспоживслужби в Одеській області та імпортерів плодово-овочевої продукції.

Ідея щодо проведення пілоту виникла під час наради під головуванням очільника Одеської облдержадміністрації Максима Степанова з імпортерами плодово-овочевої продукції за участі представників регіональних правоохоронних та контролюючих органів на державному кордоні.

Таке рішення стало реакцією на скарги імпортерів щодо затримок під час проведення представниками Держспоживслужби заходів фітосанітарного контролю при митному оформленні овочів, ягід та фруктів.

«Близько двох місяців копіткої роботи, години обговорень та суперечок, спільні пошуки оптимальних рішень, робочі зустрічі та наради, - все це завершилося проектом постанови Кабміну. Вона має реальні шанси, забезпечуючи належний рівень контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування, значно поліпшити ведення бізнесу імпортерів фруктів та овочів», - розповів начальник Одеської митниці ДФС Олександр Власов.

Очільник митниці переконаний, що проведення пілотного проекту – це впевнений крок у напрямку приведення до міжнародних стандартів механізму контролю на кордоні при ввезені фруктів та овочів в Україні.

У свою чергу, імпортери вважають, що цей пілот є проривом у недолугій системі, яка роками створювала незручності та наносила збитки бізнесу, а також змушувала одеських підприємців оформлювати вантажі в інших регіонах країни.

Олександр Власов розповів, що у разі схвалення Кабміном даного проекту постанови, пілот буде реалізовуватися на базі Одеської митниці та діятиме до 1 січня 2019 року.

Його новація полягає в тому, що відбір проб буде проводиться ОДНОРАЗОВО при ПЕРШІЙ поставці товару по контракту за наступних умов: 1. Поставка здійснюється в межах ОДНОГО контракту, ОДНИМ відправником або постачальником ОДНІЄЇ країни походження для ОДНОГО і того ж одержувача (імпортера). 2. Країна-експортер повинна бути членом Міжнародної конвенції по карантину та захисту рослин. 3. Імпортер в обов’язковому порядку повинен надати сертифікат про походження товару та фітосанітарний сертифікат країни-експортера.

Спрощеному контролю підлягають товари, що мають коди згідно УКТ ЗЕД 0701-0709 та 0803-0810, до яких відносяться овочі (картопля, помідори, морква), фрукти, ягоди, цитрусові та інші свіжі плоди.

«Всі країни, з яких до зони діяльності Одеської митниці ДФС надходить фруктово-овочева продукція, є членами Міжнародної конвенції по карантину та захисту рослин. Це дасть можливість всім бажаючим імпортерам долучитися до пілотного проекту, а Одещині щомісячно додатково отримувати мільйони гривень на розбудову доріг в рамках «митного експерименту», - підкреслив Олександр Власов.

Він також подякував всіх причетних до підготовки проекту та зауважив, що пілотний проект може стати однією із успішно реалізованих новацій започаткованого Головою Одеської облдержадміністрації Максимом Степановим інноваційного плану перетворень на Одещині «Розумний регіон».

«Сьогодні розпочався зворотній відлік часу до старту пілотного проекту. Але вже тепер очевидно, що його реалізація може дати для держбюджету додаткові надходження, для Одещини – сотні кілометрів нових доріг, для імпортерів – комфорт і прибутки при веденні бізнесу, а для споживачів – якісну продукцію, до ціни якої не будуть входити «надумані» витрати фітосанітарного контролю», - переконаний Олександр Власов.

Головне управління ДФС в Одеській області