Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Олександр Власов: Протягом 2017 року одеські митники вилучили понад 50 тисяч одиниць контрафактної продукції

08.08.2017

Підробки відомих брендів вийшли за межі проблем окремо взятих компаній. Вони стали глобальним економічним лихом через несплату податків та величезні збитки правовласників, споживачів та держав у цілому. Одеська митниця ДФС в межах компетенції сприяє захисту прав інтелектуальної власності.

«За січень-липень поточного року завдяки Одеській митниці ДФС на вітчизняний ринок не потрапило більше ніж 50 тисяч одиниць контрафактної продукції. Зокрема близько 13 200 мотокіс, майже 3 100 жіночих сумок із зображенням знаків для товарів і послуг «Gucci» і «Chanel» та близько 34 450 пар кросівок, які є схожими до ступеню змішування з торговельними марками «NIKE», «Adidas», «NewBalance», «Puma» та «REEBOK»», - розповів начальник Одеської митниці ДФС Олександр Власов.

За словами очільника митниці, згідно із Митним кодексом України митниця може призупинити митне оформлення товарів з ознаками порушення прав інтелектуальної власності, про що невідкладно повинна повідомити правовласника. Саме правовласник підтверджує контрафактність та оригінальність товару, а також приймає рішення щодо подальшого розпорядження виявленим товаром.

«Результативність роботи визначається не кількістю призупинень, а фактичним вилученням контрафактної продукції. У цьому напрямку показники Одеської митниці одні з найкращих в ДФС», - зазначив Олександр Власов.

Він повідомив, що наразі є рішення суду про конфіскацію контрафактних 13 198 мотокіс, які були марковані знаками всесвітньо відомої компанії STIHL. Суд також ухвалив сплату штрафу у розмірі 1 тисячі неоподаткованих мінімумів у відповідності до статті 476 Митного кодексу України.

Начальник митниці також розповів про цікавий випадок, який стався під час експорту до США одним із українських підприємств продовольчих товарів відомого українського бренду. Правовласник визнав товар оригінальним, але дозволу на його експорт не надав через те, що тривале транспортування негативно позначилося б на якості товару та репутації торгової марки. Як з’ясувалося, продукція призначалася виключно для внутрішнього ринку, маючи незначний термін придатності і відповідну упаковку», - розповів начальник митниці.

Олександр Власов переконаний, що сприяючи захисту прав інтелектуальної власності, Одеська митниця ДФС створює умови для повноправного членства України на світовому ринку інтелектуальної власності. Це позитивно впливає на ведення бізнесу правовласниками, забезпечує поповнення держбюджету та запобігає потенційній небезпеці від контрафактних товарів.

Головне управління ДФС в Одеській області