Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

У фіскальній службі Одещини відбулася зустріч з членами Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації

25.04.2017

У форматі дискусії, яку модерував голова Правничого комітету Асоціації в Одесі Андрій Селютін, учасники зустрічі обговорили питання імплементації законодавчих змін, направлених на покращення інвестиційного клімату в Одеському регіоні.

Вітаючи учасників, перший заступник начальника Головного управління ДФС в Одеській області Наталя Гулакова зазначила, що метою проведення зустрічі є обговорення нововведень податкового законодавства та питань, від яких залежить пожвавлення бізнес-клімату та можливість залучення інвестицій в Одеський регіон.

Особливу увагу учасники дискусії приділили обговоренню норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно покращення інвестиційного клімату в Україні».

Вказаними нормами, зокрема, за районними податковими інспекціями закріплені виключно сервісні функції (сервісне обслуговування платників податків, реєстрація та ведення обліку платників податків, об'єктів оподаткування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб тощо).

Функції контрольно-перевірочної роботи, погашення податкового боргу, розгляду справ про адміністративні правопорушення перенесено на обласний рівень.

У свою чергу на Міністерство фінансів України покладено загальну координацію діяльності контролюючих органів, прогнозування та аналіз надходження податків, видання узагальнюючих податкових консультації тощо.

Зміни торкнулися адміністрування податку на додану вартість (запроваджено електронний Реєстр автоматичного відшкодування ПДВ), податку на прибуток (запроваджено податкові канікули для певного кола суб’єктів господарювання), податку на доходи фізичних осіб, акцизного податку, податку на майно та інших.

Змінами передбачено подальший розвиток Електронного кабінету платника податків.

Зараз цей сервіс надає можливість платнику безкоштовно працювати в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

«Законодавчі ініціативи направлені на залучення інвестицій є запорукою активізації підприємницької діяльності, створення нових робочих місць, а також збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів», - підкреслила Наталя Гулакова.

Так, за січень-березень 2017 року платниками податків Одещини до бюджетів всіх рівнів направлено 4 млрд.грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 1 млрд.грн.

В другій частині дискусії учасники обговорили питання дотримання роботодавцями законодавства про працю.

Заступник начальника Головного управління ДФС в Одеській області Володимир Попов зазначив, що у першому кварталі поточного року фіскальною службою Одещини спільно з Головним управлінням Держпраці в Одеській області та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області проведено масштабну роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати.

Як результат, спостерігається позитивна динаміка рівня середньої заробітної плати по Одеській області.

За період січень-лютий 2017 року середня заробітна плата становила 5 682 грн., що на 1 425  грн., або на 33,5 % більше в порівняні з 2016 роком.

Відповідно зросли надходження податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску та військового збору.

«Фіскальна служба Одеської області й надалі сприятиме створенню комфортних умов для суб’єктів господарювання, які сумлінно сплачують податки, створюють легальні робочі місця та виплачують працівникам належну заробітну плату», - підкреслив Володимир Попов.

Прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області