Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

В Одесі представники фіскальної служби, Пенсійного фонду та Держпраці провели спільну прес-конференцію

10.02.2017

Темою прес-конференції стало питання упередження порушень законодавства під час виплати заробітної плати, у тому числі, дотримання роботодавцями розміру мінімальної заробітної плати.

За словами в.о. заступника начальника Головного управління ДФС в Одеській області Володимира Попова, збільшення з 1 січня 2017 року мінімального розміру заробітної плати (3200 гривень), покликано, по-перше, підвищити добробут громадян, по-друге,  вивести з тіні «сірі» заробітні плати, забезпечивши при цьому додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Основним завданням фіскальної служби у цьому напрямі є попередження можливих порушень конституційного права громадян на працю та її гідну оплату.

Так, з ініціативи Голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова, сьогодні органи виконавчої влади та місцевого самоврядування проводять широкомасштабну роз'яснювальну роботу з питань дотримання законодавства при виплаті заробітної плати.

Як зазначила начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Наталія Козирева, 6 грудня 2016 року Законом України № 1774-ХІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесені зміни в ряд законодавчих актів, у тому числі в Кодекс законів про працю України та Закон України «Про оплату праці».

«Сьогодні мінімальна заробітна плата не є елементом формування систем винагороди. Вона перебуває поза системою. Це гарантований державою мінімальний рівень», - підкреслила Наталія Козирева.  

Роботодавець самостійно в колективному договорі або іншому документі формує систему оплати і, якщо працівник виконав норму праці за місяць, роботодавець не може платити менше ніж 3200 грн.

Наталія Козирева також зазначила, що чинним законодавством передбачена відповідальність не тільки роботодавця за порушення законодавства про працю, але й суб'єктів господарювання.

За словами першого заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олени Аброскіної, в Одеській області майже 630 000 пенсіонерів області щомісячно отримають пенсії на суму 1,1 млрд.грн.

Підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн розглядається як головний чинник, що вплине на збільшення надходжень єдиного соціального внеску. Так, тому у поточному році прогнозується отримати ЄСВ на 20% більше, ніж у 2016 році.

При цьому, для органів Пенсійного фонду важливо не лише отримати кошти, щоб мати можливість своєчасно виплачувати пенсії, а й переконати роботодавців подавати звіти за працівників, щоб зафіксувати в реєстрі застрахованих осіб зарплату і стаж для можливості призначити пенсії у майбутньому.

Для прикладу, у минулому році легалізовано 755 робочих місць, а до реєстру застрахованих осіб надійшли дані лише по 495 особах.

Учасниками прес-конференції наголошено, що найкращим способом упередження можливих порушень законодавства при виплаті заробітної плати є своєчасне оформлення найманих працівників та виплата їм заробітної плати на рівні не нижче мінімального.

Громадяни, у свою чергу, про факти порушення законодавства при виплаті заробітної плати можуть повідомити на гарячу лінію урядового контактного центра за номером 15-45, або ж звернутися безпосередньо до контролюючих органів.

 

 

Прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області

 

Відеоматеріал за посиланням

https://youtu.be/uAiwomHGaRc