Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Північному управлінні у м. Одесі Головного управління ДФС в Одеській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

12.08.2019 -

Під час проведення «гарячої лінії» фахівець відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Північного управлінні у м. Одесі Головного управління ДФС в Одеській області надала відповіді на запитання підприємців.

Питання 1: Я – ФОП – «загальносистемник» і не отримав доходу у другому кварталі 2019 року, чи необхідно мені сплачувати єдиний внесок за цей період?

Відповідь: Відповідно до положень частини 1 ст. 4 Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску є, зокрема фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. ФОП зобов’язані своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та у визначені законодавством терміни подавати звітність з єдиного внеску виключно за себе.

Відповідно до п.п. 2 п. 1 ст. 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464 – ФОП (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування), – на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску;

Отже, ФОП, які обліковуються на загальній системі оподаткування, навіть у разі не отримання доходу (прибутку) у звітному році або окремому місяці звітного року, зобов’язані визначити базу нарахування єдиного внеску і сплатити суму єдиного внеску у строки, визначені Законом № 2464.

Слід зазначити, що згідно із п. 6 частини 1 ст. 1 та частини четвертої ст. 25 Закону № 2464, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки є недоїмкою.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів (частина 3 ст. 25 Закону № 2464).

 

Питання 2: Чи може ФОП - «єдин­ник» на першій групі здійснювати діяльність із надання побутових послуг населенню із застосуванням мережі Інтернет?

Відповідь: Перебувати на спрощеній системі оподаткування та бути платником єдиного податку першої групи може, зокрема, ФОП, який здійснює господарську діяльність із надання побутових послуг населенню, за умови дотримання вимог, установлених ПКУ для платників єдиного податку першої групи.

У разі здійснення інших видів діяльності, в тому числі надання послуг із застосуванням мережі Інтернет, такий платник податків повинен обрати іншу групу платника єдиного податку або здійснювати діяльність на загальній системі оподаткування.

Питання 3: З якого місяця сплачувати єдиний податок ФОП, яка перейшла на спрощену систему оподаткування та обрала першу або другу групу?

Відповідь: Авансові внески з єдиного податку сплачуються фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку першої або другої групи не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця починаючи з дати переходу на спрощену систему оподаткування.

Водночас платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Питання 4: Чи включаються до доходу ФОП- «єдин­ника» кошти, внесені платником на поточний рахунок банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності?

Відповідь: Так, кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, відкритий фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку з урахуванням вимог ПКУ.