Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про новації в адмініструванні акцизного податку з реалізації пального – під час семінару у Березівській ДПІ

22.07.2019 -

У зв’язку із законодавчими змінами у сфері адміністрування акцизного податку з реалізації пального і спирту етилового та ліцензування  виробництва, оптової торгівлі, роздрібної торгівлі  та зберігання пального у бізнесменів виникає безліч питань. З метою їх роз’яснення фахівці Березівської ДПІ Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області провели для платників податків навчальний семінар.

Начальник Березівської ДПІ Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області Ольга Патрашку детально зупинилася на змінах до Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»  (зі змінами та доповненнями).

Під час семінару також йшлося про постанову Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 № 408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового», якою введено в дію Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового. Реєстр оприлюднений у відкритій частині Електронного кабінету (закладка Реєстри) за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/registers/excise. Зокрема, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового (відповідають визначенню платників акцизного податку з 01.07.2019) підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку в новому реєстрі до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.

Крім того, Ольга Патрашку проінформувала присутніх про нові правила адміністрування реалізації пального та спирту етилового, які передбачають, що платники податку мають зареєструвати всі акцизні склади, розпорядниками яких вони є. Якщо інформація в новому реєстрі відсутня, особам, які з 01.07.2019 підпадають під визначення платника акцизного податку відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1.ст. 212 Податкового Кодексу України, необхідно зареєструватись платниками акцизного податку та/або зареєструвати акцизні склади, розпорядниками яких вони є, із відповідним включенням до нового реєстру. Для цього слід подати нові заяви - за формою J1304101 / F1304101, які розміщена на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр форм електронних документів.

Під час семінару лектори надали ґрунтовні відповіді на актуальні запитання платників податків. Проведення таких семінарів дає змогу отримати роз’яснення з актуальних питань сплати податків, новацій податкового законодавства, а також обмінятися думками з того чи іншого питання.