Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

В Іванівській ДПІ пройшла нарада з головами сільських та селищних рад щодо операції «Урожай»

18.06.2019 -

Начальник Іванівської ДПІ Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області Володимир Лахно зазначив, що метою проведення операції є залучення до декларування та перевірки повноти нарахування і сплати податків сільськогосподарськими товаровиробниками та громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу.

Нагадуємо, що відповідно до п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках площею понад 2 гектари, підлягають оподаткуванню на загальних підставах. 

Такий платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного року, а також сплатити податок з таких доходів.

У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів.

 «Також увага податківців буде зосереджена на неухильному виконанні суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, оформлення, використання та оплати найманої праці», - підкреслив Володимир Лахно.

За результатами наради учасники окреслили план спільних дій направлених на виявлення фактів використання земельних ділянок без оформлення відповідних прав на землю (договорів оренди), залучення до оподаткування доходів фізичних осіб які на «усних» домовленостях обробляють земельні ділянки фізичним особам «одноосібникам» без договорів та  реєстрації як фізичні особи-підприємці.