Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Оподаткування доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції: тема «гарячої лінії» в Північному управлінні

07.06.2019

На питання відповідав заступник начальника Північного управління у м. Одесі ГУ ДФС в Одеській області – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Олексій Солодовий.

Спілкуючись з платниками податків Олексій Солодовий, зокрема, зазначив, що доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена на земельних ділянках площею понад 2 гектари, підлягають оподаткуванню на загальних підставах. 

Такий платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного року, а також сплатити податок з таких доходів.

У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %. Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня року, що настає за звітним.

В Головному управлінні ДФС в Одеській області нагадують, що з травня поточного року в Одеській області проводиться операція «Урожай».

Метою  проведення операції є перевірка повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, упередження схем ухилення від оподаткування.

Також впродовж проведення операції органами фіскальної служби будуть проведені комплексні контрольні заходи за виплатою заробітної плати працівникам на всіх етапах виробництва.

Головне управління ДФС в Одеській області