Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Північне управління у м.Одесі детально про податкову знижку під час «гарячої лінії»

25.03.2019

У Північному управлінні у м. Одесі Головного управління ДФС в Одеській області відбулась «гаряча лінія» на тему «Право платника податків на податкову знижку».

На питання громадян відповідав Олексій Солодовий – заступник начальника управління –начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб. 

До Вашої уваги деякі питання, що цікавили платників:

Питання 1. Право на отримання податкової знижки має фізична особа, яка навчається, або член сім’ї  першого ступеня споріднення?

Відповідь:Право на користування податковою знижкою, зокрема, надається за послуги, сплачені на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для здобуття середньо-професійної або вищої освіти.

Як і раніше, право на отримання податкової знижки має платник податку або член сім’ї І ступеня споріднення. У вашому випадку це один із батьків.

Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу контро­люючого органу крім декларації про майновий стан і доходи подає:

  • відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
  • договір з навчальним закладом, додаткову угоду за наявності;
  • довідку про отримані у звітному році доходи;
  • документи, які підтверджують ступінь споріднення, тощо.

Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контро­люючого органу копії зазначених документів.

Слід зазначити, що громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, мають право надати декларацію до кінця року, що настає за звітним, тобто до 31 грудня 2019 року.

Питання 2. Чи має право отримати податкову знижку фізична особа – підприємець, якщо отримує доходи виключно від  підприємницької діяльності?

Відповідь: Згідно з п. 166.3 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п. 166.3 ПКУ.

При цьому, відповідно до пп. 166.4.2 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ.

Згідно з пп. 14.1.48 ПКУ заробітна плата для цілей розділу ІV ПКУ – основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Отже, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних виключно від підприємницької діяльності.

Питання 3. Плата за освітні послуги, які надаються дошкільними, шкільними та позашкільними учбовими  закладами, повинна включатися в податкову знижку за 2018 рік?

Відповідь: У зв’язку з внесенням змін до пп.166.3.3 п.166.3 ст. 166 ПКУ Законом України від 03.07.2018 р. №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», з 28 липня поточного року громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку. Таке право реалізується громадянами шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи  за 2018 рік.

До внесення цих змін  таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник складає із закладом освіти, в якій зазначено надавача послуг та  їх отримувача, а  також сума та термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують оплату коштів, платник  податку повинен зберігати протягом 3-х років.

Звертаємо увагу, що податкова знижка нараховується на доходи, отримані у вигляді заробітної плати і при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав впродовж року.

Перелік вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено відповідними законами України.

 

Головне управління ДФС в Одеській області