Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

В Північному управлінні у м. Одесі ГУ ДФС в Одеській області відбулась «гаряча лінія» з питань декларування доходів громадян

18.02.2019

На питання громадян відповідав заступник начальника Північного управління у м. Одесі Головного управління ДФС в Одеській області – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Олексій Солодовий.

Чи маю я право подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання знижки за навчання, якщо я сплачую з 2017 року за дошкільну освіту сина? Які строки подання такої декларації?

Законом України від 03.07.2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі – Закон № 2477-VIII) внесені зміни до статті 166 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), якими розширено коло платників, які мають право подати декларацію.

Так, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Порядок та підстави нарахування податкової знижки регламентуються статтею 166 ПКУ. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня 2019 року (за 2018 рік) контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Слід зазначити, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Оскільки відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, то до витрат, які платник податку матиме право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуться витрати, понесені платником після набрання чинності Законом № 2477-VIII, тобто після 28 липня 2018 року.

Отже, з метою отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

Чи можу я подати декларацію про майновий стан і доходи  до Суворовської державної податкової інспекції Північного управління, якщо обслуговуваюсь у Лиманській  державній податковій інспекції Южненського управління. Яким чином подається декларація про майновий стан і доходи?

Річна декларація подається до податкової інспекції за місцем податкової адреси платника податків. Платник податків має змогу вибрати один з варіантів надання такої декларації:

надати особисто або уповноваженою на це  особою;

надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

відправити засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та про електронні довірчі послуги.

Зверніть увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Більш детально на ці та інші питання декларування доходів громадян можна дізнатися в банері «Деклараційна кампанія 2019», який розміщено на субсайті Територіальних органів ДФС в Одеській області офіційного веб-порталу ДФС за посиланням.

 

Головне управління ДФС в Одеській області