Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

В Біляївському відділенні Роздільнянської ОДПІ відбувся брифінг на тему «Новини податкового законодавства»

20.06.2018

Під час проведення брифінгу особлива увага була приділена питанням  нарахуванню земельного податку фізичним особам.

Перший заступник начальника Роздільнянської ОДПІ Наталія Козовякіна нагадала, що відповідно до пункту 286.5 статті 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення (ППР) про внесення податку.

У разі переходу права власності на ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності  на зазначену земельну ділянку, а  новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

Наталія Козовякіна також зазначила, що якщо  право власності на земельну ділянку переходить від одного власника до іншого протягом календарного року, контролюючий орган надсилає ППР новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Керівник податкової інспекції акцентувала увагу платників податку на тому, що за ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

Отже, за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується  кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.