Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

«Круглий стіл» на тему: «Дотримання законодавчих норм при використанні найманої праці»

31.05.2018

У Ширяївському відділенні Лиманської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області проведено засідання «круглого столу» з питань легалізації заробітної плати за участю платників податків та голів сільських рад.

Як зазначив начальник Ширяївського відділення Лиманської ОДПІ Олександр Федоренко, відповідно до норм діючого законодавства, пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів, суми сплаченого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України та стажу з усіх місць роботи.

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, що поєднує інтереси працівників, роботодавців, держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.

Він повідомив, що в умовах  сьогодення часто доводиться зустрічатися з таким явищем, як виплата заробітної плати в «конвертах», оскільки чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати, в іноді зовсім не декларують оплату їх праці та, бажаючи уникнути зайвих витрат, виплачують працівникам заробітну плату в «конвертах».

Олександр Федоренко зауважив, що у цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду, а наймані працівники при виході на пенсію не зможуть претендувати на отримання достойного розміру виплат.

На завершення заходу, Олександр Федоренко звернув увагу присутніх на те, що при працевлаштуванні нового працівника, необхідно про це своєчасно повідомити орган ДФС України (згідно постанови Кабінету Міністрів України  від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державнії фіскальнії службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»), та наголосив на недопущенні виплати податковими агентами доходів в «конвертах» та ухилення від сплати податків.