Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

В Роздільнянській ОДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

06.06.2018

На запитання щодо порядку реєстрації та обліку платників податків відповіла начальник відділу обслуговування платників Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Алла Вадовська.

Платників податків цікавили, зокрема, питання щодо відмови від реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Як зазначила Алла Вадовська, фізична особа, яка раніше була зареєстрована в Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків, та через свої релігійні переконання відмовляється від реєстраційного номера облікової картки платника податків подає до контролюючого органу повідомлення за формою № 1П.

Відповідаючи на питання, Алла Вадовська особливу увагу приділила відповідальності платників податків за неподання повідомлення за формою № 20-ОПП.

Так, відповідно до підпункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Також, представників бізнесу цікавились, як  саме здійснюється взяття на облік фізичної особи - підприємця, яка протягом року вдруге зареєструвалась у державного реєстратора, але у контролюючих органах ще не була знята з обліку.

Алла Вадовська зауважила, що незалежно від того, що процедура зняття з обліку фізичної особи - підприємця в контролюючих органах не завершена, але протягом року такий платник вдруге зареєструвався у державного реєстратора, то взяття його на облік здійснюється контролюючими органами за основним місцем обліку у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора.

При цьому взяття на облік фізичної особи - підприємця, яка протягом року вдруге зареєструвалась у державного реєстратора, але у контролюючих органах ще не була знята з обліку, не припиняє її зобов’язань по забезпеченню остаточних розрахунків з податків від провадження підприємницької діяльності за її першою реєстрацією.