Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

В Лиманській ОДПІ відбувся круглий стіл з питань легалізації заробітної плати

21.11.2017

Звертаючись до учасників засідання начальник Ширяївського відділення Лиманської ОДПІ Олександр Федоренко зазначив, що заробітна плата – це одна з головних економічних категорій, що поєднує інтереси працівників, роботодавців, держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. 

Відповідно до норм чинного законодавства пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів та сплачених сум єдиного соціального внеску.

Він також зазначив, що в умовах  сьогодення чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих осіб працювати на невелику зарплату, іноді зовсім не декларуючи оплату їхньої праці, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат.

Це «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду, відповідно наймані працівники при виході на пенсію не зможуть претендувати на отримання достойного розміру виплат.

Олександр Федоренко нагадав, що виплата заробітної плати в «конвертах» є не тільки порушенням норм чинного законодавства про оплату праці, а й явищем, що сповільнює економічний розвиток району.

Внаслідок недоотримання районним бюджетом податку на доходи фізичних осіб, який складає вагому частку доходів місцевих бюджетів, знижується рівень соціального захисту населення району.

Наприкінці зустрічі представники бізнесу мали змогу отримати відповіді на питання щодо практичного  застосування законодавства з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.