Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол №8 засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС в Одеській області

28.03.2019

Дата та час проведення:

20 березня 2019 року,

11 год. 00 хв.

Місце проведення:

м. Одеса, вул. Семінарська, 5

зал засідань ГУ ДФС

в Одеській області

                                                                                                                                                                                                                             

 

Присутні:

від інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС):

22 членів Громадської ради присутні особисто, 5 осіб – за довіреністю (список додається).

 

від  ГУ ДФС в Одеській області

Мілютін Г.В. – начальник Головного управління ДФС в Одеській області радник податкової та митної справи І рангу, Бондаренко А.Б. – заступник начальника Головного управління ДФС в Одеській області радник податкової та митної справи І рангу.


від Одеської митниці ДФС в Одеській області: 

Гусєва О.І. – завідувач сектору розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Одеської митниці ДФС.

 

Слухали:

Берестенка  В.В., який привітав присутніх, оголосив кількість учасників заходу та зазначив про наявність кворуму. Звернув увагу, що проектом порядку денного передбачено п’ять питань,   озвучив та запропонував для розгляду наступний проект Порядку денного засідання.

 

Проект порядку денного:

1. Про реорганізації ДФСУ шляхом поділу на ДПСУ та ДМСУ.

2. Про втручання правоохоронних органів у процедури митного оформлення.

3. Щодо відсутності прогресу у питанні відшкодування витрат передбачених статтею 325 МК України

4. Про запровадження механізму «Єдиного вікна».

5. Різне.

 

За затвердження порядку денного засідання (зборів) Громадської ради при ГУ ДФС у Одеській області в цілому.

Голосували:

«За» - 27

«Проти» - 0

«Утримались»- 0

 

Вирішили:

Затвердити порядок денний засідання (зборів) Громадської ради при ГУ ДФС у Одеській області в цілому.

 

Слухали:

З першого питання.

Мілютіна Г.В., який привітав Громадську раду,  висловив щире сподівання на конструктивний діалог між ГУ ДФС в Одеській області та  Громадською радою та зазначив, що на засіданні Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 р. було остаточно затверджено порядок створення Державної податкової служби України (далі – ДПСУ) та Державної митної служби України (далі – ДМСУ), після чого буде оголошено про конкурси на зайняття посад керівників вищезазначених структур. Після проведення відповідних конкурсів та переведення 30 відсотків особового складу з територіальних органів ГУ ДФС в Одеській області до новостворених державних структур  – такі служби вважатимуться створеними, у зв’язку із чим у відповідності до норм постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» № 996 від 03.11.2010 р., доцільним буде розпочати процедуру створення ініціативних груп з підготовки формування складу громадських рад при територіальних управліннях ДПСУ та ДМСУ в Одеській області.

Виступили:


Берестенко В.В.,
який запропонував направити звернення до територіальних управлінь ДПСУ та ДМСУ в Одеській області після утворення останніх, щодо створення ініціативних груп з підготовки формування складу відповідних громадських рад.

Голосували:

«За» - 27

«Проти» - 0

«Утрималися» - 0

 

Вирішили:

Звернутися до територіальних управлінь ДПСУ та ДМСУ в Одеській області після утворення останніх, щодо створення ініціативних груп з підготовки формування складу відповідних громадських рад (додається).

 

З другого питання.

Слухали:

Сергієнко Д.В., який наголосив, що проблема  безпідставного втручання правоохоронних органів у митне оформлення товарів на даному етапі залишається не вирішеним питанням, систематично порушуються  норми  Митного кодексу України. В результаті протиправних  дій  правоохоронних і контролюючих органів  суб’єкти підприємницької діяльності несуть значні та необґрунтовані витрати (збитки). Запропонував звернутися до виконуючого обов’язки заступника Голови Державної фіскальної служби України Кривіцького В.Б. щодо вирішення проблеми втручання правоохоронних органів у митне оформлення товарів

 

Гусєву О.І., завсектором розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Одеської митниці ДФС, яка зазначила, що незважаючи на існуючі проблеми, у тому числі і питання  щодо втручання  правоохоронних органів у митне оформлення товарів, на сьогоднішній день між представниками бізнесу та Одеською митницею ДФС досягнуто паритетного діалогу, поновлено практику зустрічей з суб’єктами господарювання з метою локалізації та вирішення існуючих проблем митного оформлення товарів, а у планах систематичне проведення таких зустрічей та семінарів. Завідувач сектору розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Одеської митниці ДФС засвідчила впевненість у поступовому посиленні динаміки ефективної взаємодії між Одеською митницею ДФС та представниками Громадської ради та бізнесу.

 

Берестенко В.В., який  запропонував підтримати проект звернення Громадської ради до виконуючого обов’язки заступника Голови Державної фіскальної служби України Кривіцького В.Б. щодо вирішення проблеми втручання правоохоронних органів у митне оформлення товарів.

 

Голосували:

«За» -27

«Проти» - 0

«Утрималися» - 0

 

Вирішили:

Звернутися до виконуючого обов’язки  заступника Голови Державної фіскальної служби України Кривіцького В.Б. щодо втручання правоохоронних органів у митне оформлення товарів (додається).

 

З третього питання.

Слухали:

Марченко В.О.,  яка звернула  увагу на питання відсутності прогресу у відшкодуванні витрат,  передбачених статтею 325 Митного кодексу України та запропонувала звернутися до Кабінету Міністрів України  щодо вирішення вищезазначеного питання.

 

Виступили:

Берестенко В.В., який додав, що проблема відшкодування витрат, передбачених статтею 325 Митного кодексу України  не  нова  і вже  піднімалась у зверненні Громадської ради  від 08.09.2017 р. за № 11 до Кабінету Міністрів України. Наголосив, що вирішення даної проблеми має важливе значення для суб’єктів господарювання  та  існує необхідність продовження роботи  у цьому напрямку, та запропонував підтримати проект звернення Громадської ради до Кабінету Міністрів України.

 

Голосували:

«За» - 27

«Проти» - 0

«Утрималися» - 0

 

Вирішили:

Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо відсутності прогресу у відшкодуванні витрат, передбачених статтею 325 Митного кодексу України (додається).

 

З  четвертого питання.

Слухали:

Лазарєва О.С., який звернув увагу  на  проблему електронного документообігу при здійсненні митного оформлення товарів, зокрема пов’язаною із функціонуванням Інформаційної системи портового співтовариства та необхідністю розроблення та впровадження Державною фіскальною службою України функціонального модуля «Журнал морського пункту пропуску» АСМО «Інспектор»  та запропонував звернутися до Кабінету Міністрів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна».

 

Голосували:

«За» - 27

«Проти» - 0

«Утрималися» - 0

 

Вирішили:

Звернутись до Кабінету Міністрів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» (додається).

 

З  п’ятого питання.

Слухали:

Берестенко В.В., який повідомив  про надходження листа від 30.01.2019 за №042/19  Асоціації «Транспортні  та  логістичні організації України «Укрзонішнітранс» щодо розгляду питання про про залучення до складу робочих органів Громадської  ради  при  ГУ  ДФС у Одеській області у якості експерта - комерційного директора ПАТ «Ільічівськзовніштранс»,  Бахарева Олександра Анатолійовича.

 

 

Голосували:

«За» - 27

«Проти» - 0

«Утрималися» - 0

 

Вирішили:

Включити до складу робочих органів Громадської  ради  при  ГУ  ДФС у Одеській області у якості експерта - комерційного директора ПАТ «Ільічівськзовніштранс», Бахарева Олександра Анатолійовича.

 

 Слухали:

Берестенко В.В., який поінформував  про  звернення  ТОВ «ТРЕКСІС» від 13.03.2019 р. за № 13/03-19  щодо обставин та фактів порушення чинного законодавства з питання безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Запропонував  доручити Президії Громадської ради проаналізувати  факти, викладені у зверненні та у разі виявлення фактів порушення чинного законодавства  звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо вирішення питання по суті.

 

Голосували:

«За» - 27

«Проти» - 0

«Утрималися» - 0

 

Вирішили:

Доручити  Президії  Громадської ради проаналізувати обставини та факти викладені у зверненні  ТОВ «ТРЕКСІС»  від 13.03.2019 р.  № 13/03-19 , а у випадку наявності ознак порушення чинного законодавства  розробити  відповідний проект звернення до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

 

Берестенко В.В., підбив підсумки засідання,  подякував  членам  Громадської  ради та запрошеним та закрив засідання.

 

 

 Голова Громадської ради                                   В.В. Берестенко

 

 

Секретар Громадської ради                                 Л.М. Ткаченко