Територіальні органи ДФС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Лист ГУ ДФС в Одеській області від 09.03.2016 року №209/Р/15-32-14-06-10

12.03.2016

Головним управлінням ДФС в Одеській області розглянуто запит щодо питання застосування реєстраторів розрахункових операцій платником єдиного податку 2-ої групи, у разі не перевищення річного обсягу доходу понад 1000000 гривень, при використанні РОS-терміналу та щодо документів, якими можливо підтвердити здійснення платежу за допомогою платіжної картки.

Повідомляємо, що основним нормативно-правовим актом, який визначає правові засади застосування суб’єктами господарювання реєстраторів розрахункових операцій  та розрахункових книжок регламентуються вимогами Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі - Закон України №265).

Пунктом 1 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Разом з тим, відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку, зокрема, платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. Тобто, у разі коли дохід платника єдиного податку 2-ої групи протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, реєструвати та застосовувати РРО при використанні РОS-терміналу  не обов’язково. Слід зауважити, що форма та зміст розрахункового документу обов’язково повинні відповідати вимогам «Положення про форму та зміст розрахункових документів», затвердженого  Наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року № 614(із змінами та доповненнями) (далі - Положення №614).

Документом, який підтверджує здійснення платежу за допомогою платіжної картки, має бути:

-         фіскальний касовий чек (у разі обов’язкового застосування РРО);

-         розрахунковий документ, який відповідає вимогам  Положення №614 (у разі звільнення від застосування РРО).

 

 

Заступник начальника                                        Д.І. Хандусенко

До списку